Kweek medicinale cannabis – Informeren gemeente belangrijke stap in legaliseren medicinale thuiskweek

De PGMCG is er voor alle patiënten in Nederland die vragen hebben over het medicinaal gebruik van cannabis. We ondersteunen en adviseren waar we kunnen. Dat doen we via internet, telefoon en ook weleens persoonlijk als dat wenselijk is.

In Tilburg hebben we ons eigen kweekproject. We hebben toestemming van burgemeester Noordanus om onder strikte voorwaarden thuis legaal 5 planten te kweken. We zijn bezig om dit project samen met de gemeente en andere partijen goed vorm te geven zodat patiënten uit andere gemeenten ook volgens het ‘PGMCG-model’ kunnen gaan kweken. We krijgen hier veel (aan)vragen over. We lichten patiënten uit andere gemeenten altijd zo goed en zo volledig mogelijk voor als ze zelf ook willen gaan kweken. We benadrukken dat ze zich keurig aan de regels van onze stichting dienen te houden (om legaal, veilig en begeleid te kweken) en vervolgens vooral zelf in gesprek te gaan met hun eigen gemeente. Ons advies is om de burgemeester zelf hierover te spreken te krijgen. Zo is het ons ook gelukt.

Belangrijk

Hoe belangrijk het is om met de eigen gemeente in gesprek te gaan, hebben we helaas gehoord van Boris, een glazenwasser van 32 jaar uit Nissewaard en vader van twee kinderen. Hij gebruikt medicinale cannabis en heeft alle informatie van onze website op een goede manier gebruikt:

* hij heeft een doktersverklaring
* hij heeft een veilige kweekkast aangeschaft
* hij groeit daar 5 planten
* hij heeft zijn stroomvoorziening NEN-gekeurd
* hij is ingeschreven bij onze stichting en heeft het convenant ondertekend

Nu is hij toch geruimd omdat hij niet in overleg is gegaan met zijn eigen gemeente en dus feitelijk geen toestemming had om legaal met 5 planten zijn eigen medicijn te kweken. Ondanks dat ook nog een andere patiënt staat ingeschreven uit Nissewaard, die wel toestemming heeft gekregen van de gemeente.

Het kan ook anders

Het kan ook anders. In dezelfde en andere gemeenten zijn er patiënten die zich zowel aan de richtlijnen van de PGMCG houden, als ook in het bezit zijn van schriftelijke toestemming van hun burgemeester om 5 planten voor medicinaal gebruik te telen. Deze patiënten worden niet geruimd, maar wel gecontroleerd door de gemeente. In Tilburg zijn we op dit moment ook nog in gesprek met de gemeente over de juiste manier van handhaving. Wij vinden dit heel erg jammer en verdrietig voor Boris dat hij zich zo heeft ingezet voor normalisering van cannabis en dat hij nu toch met lege handen achter blijft. Daarom willen we door het publiceren van zijn verhaal proberen te voorkomen dat dit ook andere patiënten overkomt. Dus, wil je thuis legaal kweken, ga in overleg met je gemeente!!!

Door: Stichting PGMCG

Recente berichten

Over Soft Secrets

Soft Secrets is internationaal de toonaangevende bron voor cannabisteelt, legalisatie, cultuur en entertainment. Ons doel is om mensen met dezelfde interesses te verbinden via relevante en actuele informatie zoals gezondheid, levensstijl en zakelijke kansen rondom de cannabiscultuur.

HEB JE HULP NODIG BIJ EEN DRUGSGERELATEERD PROBLEEM? NEEM ZO SNEL MOGELIJK CONTACT OP MET JE LOKALE HULPLIJN. IN GEVAL VAN ONMIDDELLIJKE LEVENSBEDREIGENDE OMSTANDIGHEDEN, BEL NU 112!

Reageer op dit bericht